Nowy Sącz: Niespodziewany hit Nocy Muzeów. Zabrakło miejsc!

Na 15 minut przed zabrakło miejsc. Sądeczan nie odstraszyła nawet późna godzina rozpoczęcia spektaklu. Chodzi tu o premierę „Moralności pani Dulskiej”, która okazała się hitem sądeckiej Nocy Muzeów.

Sala w Galerii Marii Ritter okazała się za mała by pomieścić widzów. Takich tłumów nie spodziewali się ani organizatorzy ani sami aktorzy. – To prześcignęło nasze najśmielsze oczekiwania. Wiele osób niestety nie zobaczyło naszego spektaklu i jest mi z tego powodu bardzo przykro. Mam nadzieje, że będziemy mieć jeszcze okazję zagrać dla tych wszystkich, którzy nie dostali się na sobotnie przedstawienie. – komentował na gorąco Jakub Węgrzyn, aktor Teatry Słowa ‚trzynastka’ i reporter RDN Nowy Sącz.

Odtwórczynią głównej roli była nasza redakcyjna koleżanka Lucyna Ruchała.Spektakl został przygotowany przez artystów specjalnie na tegoroczna Noc Muzeów.

Co jeszcze działo się w Nowym Sączu na antenie RDN Nowy Sącz.

Posłuchaj Kuby Węgrzyna:

Na sali podczas premiery było tak dużo osób, że nie mieścili się fotografowie 😉 Naszym reporterom udało się zdobyć kilka zdjęć z próby generalnej. Autorem fotografii jest Alicja Gancarz.

Katarzyna Tokarczyk