Tarnów: Nie będzie kolejnych zwolnień w Centermedzie?

 

CenterMed deklaruje, że nie będzie kolejnych zwolnień. – Dotychczas prace straciło 9 osób, głównie z kadry menadżerskiej – potwierdza Andrzej Witek, prezes Grupy CenterMed. 

Zmieniając charakter spółki z działalności lokalnej na ogólnopolską, musimy zmieniać też charakter pracowników na menadżerów o skali działalności ogólnopolskiej, a nie pracowników, którzy działali lokalnie i ich potencjał był lokalny. Modernizujemy więc załogę pod wyzwania ogólnopolskie. Zwolnieni pracownicy nie mieścili się w tym modelu – dodaje prezes.

Grupa CenterMed nie jest zadłużona. Zdaniem prezesa Andrzeja Witka ostatni rok zamknęła przychodem 50 milionów zł. Spółki w Warszawie, gdzie jest aż 6 przychodni, i które obsługują dwie największe uczelnie w Polsce, powoli zaczynają być rentowne. – W Warszawie ciągle inwestujemy. Są duże nakłady finansowe na dostosowanie obiektów, na sprzęt, nowych lekarzy. Chcemy, żeby Warszawa była naszą placówką flagową. Trudno więc mówić o kłopotach finansowych, kiedy się ciągle inwestuje. Koszty jeszcze są tam wyższe niż przychody, ale w tym roku będziemy już tam rentowni – mówi Witek.

W CenterMedzie w samym Tarnowie pracuje ponad 120 osób na umowę o pracę i kilkadziesiąt na kontraktach. Grupa CenterMed działa w 6 województwach w 20 placówkach, w tym w jednym szpitalu. W tym roku będzie obchodzić 20-lecie działalności.

Posłuchaj Andrzeja Witka:

 

Jadwiga Kozioł