Tarnów: O przepisach ruchu drogowego wiedzą wszystko

 

12 drużyn z całej Małopolski wzięło udział w regionalnych eliminacjach XXI Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego. Gospodarzem rywalizacji był Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie.

Zadaniem uczestników było rozwiązanie testów z zakresu przepisów ruchu drogowego i historii motoryzacji, jazda sprawnościowa motorowerem i samochodem, obsługa codzienna tych pojazdów oraz udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej.

mord4

Najwięcej punktów zdobył zespół z Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach, w składzie: Szymon Szymski, Grzegorz Kasprzycki i Jan Kucia. Indywidualnie dwa pierwsze miejsca także zajęli uczniowie tej szkoły – Grzegorz Kasprzycki i Szymon Szymski.

II miejsce wywalczyła drużyna reprezentująca Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie: Kamil Ramian, Bartłomiej Ćwik, Piotr Soból. Bartłomiej Ćwik indywidualnie był trzeci.

Na ostatnim miejscu podium uplasował się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych ze Starego Sącza: Jan Gacek, Maciej Chlebek, Dawid Bober.

Najlepszym kierowcą turnieju został Daniel Chrapusta, uczeń Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie.

Najlepsi otrzymali nagrody i przepustkę do finału turnieju. Wszyscy uczestnicy tarnowskich eliminacji z rąk wicedyrektora MORD Andrzeja Nowickiego odebrali pamiątkowe medale i dyplomy.

Cieszę się, że tarnowski MORD mógł gościć najlepszych młodych znawców motoryzacji z Małopolski – mówi dyrektor ośrodka Jarosław Sady. – Dzięki współpracy z policją i działaczami Polskiego Związku Motorowego mogliśmy im przygotować dobre warunki do rywalizacji. Mam nadzieję, że najlepsi w naszych eliminacjach skutecznie powalczą w finale turnieju – powiedział dyrektor placówki.

mord3