Bochnia: Powstaje duszpasterstwo ludzi biznesu

 

W Bochni powstaje duszpasterstwo ludzi biznesu. To pierwsza taka inicjatywa w tym rejonie. W skali kraju Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców ‚Talent” powstało w 1999 roku z inicjatywy przedsiębiorcy z Gdowa.

W kolejnych latach powstawały kolejne wspólnoty, m.in. w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku. Dzisiaj spotkania Duszpasterstwa odbywają się już w 26 miastach Polski, a opieki nad Ruchem podjęli się Księża Sercanie. Ks. Wojciech Gałda, proboszcz parafii św. Mikołaja w Bochni uważa, że inicjatywa jest godna uwagi.

Jest to grupa aktywna i kreatywna. Razem mogą dużo dobrego zrobić dla społeczności. Żeby nie byli tylko traktowani pod kątem datków na parafię, ale że potrafią coś z siebie dać z tej przedsiębiorczości, kreatywności, by stworzyć platformę, jaką mogłoby być to duszpasterstwo – dodaje.

Spotkania w ramach Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców w Bochni będą odbywały się raz w miesiącu. Pierwsze zaplanowano na 30 maja w Bazylice św. Mikołaja. Msza św. Rozpocznie się o 18.00, a po niej odbędzie się spotkanie formacyjne na plebanii. Przedmiotem rozważania będzie temat: Bogaci przed Bogiem.

Posłuchaj ks. Wojciecha Gałdy:

 

Paweł Michalczyk

Fot.: Freeimages.com