Nowy Sącz: Opozycja na spotkaniu PiS

 

Prawo i Sprawiedliwość tak hucznie otworzyło biuro w Nowym Sączu, że na spotkanie przybyła nawet opozycja. Nową siedzibę okręgową PiS przy ulicy Jagiellońskiej odwiedzili włodarze takich miast i gmin jak Stary Sącz, Podegrodzie czy Chełmiec. Każdy z nich w ostatnich wyborach stworzył własną bezpartyjną listę wyborczą, ale były one alternatywne dla tych, które tworzyli działacze PiS.

Prawo i Sprawiedliwość ma w Nowym Sączu nową siedzibę okręgową przy ulicy Jagiellońskiej, gdzie swoje biuro ma również Ryszard Legutko, europoseł z PiS. Na uroczystym otwarciu pojawili się kapłani, którzy poświęcili nowe miejsce oraz przede wszystkim działacze partii Jarosława Kaczyńskiego. Przybyły jednak nie również osoby spoza tego ugrupowania – na przykład Jacek Lelek. Burmistrz Starego Sącza kandydował niegdyś do Rady Powiatu Nowosądeckiego z listy Platformy Obywatelskiej, a swój urząd przejął po pośle tej partii, Marianie Cyconiu, z którym współpracował. Obecnie dostrzega dobre elementy w programach zarówno koalicji jak i opozycji.

Bardzo wiele rzeczy w programie PiS-u, zwłaszcza w tej warstwie światopoglądowej jest mi bliskich. Są też rozwiązania, które podobają mi się u PO czy PSL. Nie jestem zwolennikiem żadnej jednej partii, a w samorządzie tworzę własne ugrupowanie – mówi.
Swoją bezpartyjność deklaruje też inny gość tego spotkania Małgorzata Gromala, wójt Podegrodzia. – PiS to ugrupowanie rządowe i to oni decydują przede wszystkim o tym, co będzie dobre dla naszej gminy i całego regionu. Chciałabym, żeby Podegrodzie na tym skorzystało – mówi.

Warto przy tym wspomnieć, że pani wójt popierała ostatni antyrządowy protest czyli Marsz Wolności. Na spotkaniu partyjnym lokalnych struktur PiS pojawił się też na przykład Artur Bochenek. Przypomnijmy, że jego Koalicja Nowosądecka była skupiona w ostatnich wyborach wokół Ludomira Handzla, kontrkandydata prorządowego Ryszarda Nowaka, prezydenta Nowego Sącza. – Nie wykluczam, że w ramach naszego stowarzyszenia będą działać członkowie Prawa i Sprawiedliwości. Zapraszamy wszystkich bez względu na formację, do której należą – mówi Artur Bochenek.

Wiesław Janczyk, Wiceminister Finansów nie widzi nic dziwnego w przybyciu samorządowców, którzy nie należą do sympatyków partii rządzącej. – My chcemy sprostać tym wysokim standardom i oczekiwaniom mieszkańców co do tego, że mają swoich wybranych liderów lokalnych i krajowych – mówi.

Arkadiusz Mularczyk, poseł PiS podszedł bardziej entuzjastycznie do tego tematu. – Sukces naszej formacji zależy od poparcia społecznego. Cieszymy się, że osoby nieprzekonane czy sympatyzujące z innymi partiami przekonały się do nas. To oznacza, że zmierzamy w dobrym kierunku – dodał.

Entuzjazm posła studzi Leszek Langer, szef miejskich struktur PiS. – Nie doszukiwałbym się w obecności tak różnych osób jakichś przyszłych koalicji – zaznaczył.

Nowa siedziba Okręgowego Biura Prawa i Sprawiedliwości na sądeckim deptaku zastąpiła tę z ulicy Pijarskiej, gdzie urzęduje już tylko senator Stanisław Kogut.

Posłuchaj Jacka Lelka:

Posłuchaj Małgorzaty Gromali:

Posłuchaj Artura Bochenka:

Posłuchaj Wiesława Janczyka:

Posłuchaj Arkadiusza Mularczyka:

Posłuchaj Leszka Langera:

Jakub Węgrzyn