Tarnów: Co zrobić z drzewem, które niszczy drogę? – interwencja RDN

 

Co zrobić z drzewem, które niszczy drogę? Przy ulicy Marszałka w Tarnowie, obok przystanku autobusowego, w pasie chodnika znajduje się drzewo, którego korzenie podnoszą kostkę. W niektórych miejscach nawet wychodzą na powierzchnię i są zagrożeniem dla przechodniów. Tarnowianie twierdzą, że trzeba wyciąć drzewo i posadzić nowe z dala od chodnika.

To nie jest miejsce dla drzew moim zdaniem. Drzewo rozrastając się, podnosi kostkę, więc nie widzę sensu, żeby utrzymywać je na chodniku. Powinny być usuwane, natomiast takie drzewko można posadzić w miejscu, w którym będzie rosło. Nie jestem za wycinaniem drzew, ale takie, które niszczą infrastrukturę, jak najbardziej – mówią mieszkańcy.

drzewo-2
Co na to urzędnicy? Mówią, że drzewo nie znajduje się w pasie drogowym, a bez jego usunięcia kompleksowa naprawa nawierzchni nie będzie możliwa. Po naszej interwencji, obiecują reakcję. Aby tak się stało, urzędnicy muszą się zwrócić… do innych urzędników w tym samym urzędzie, by zainteresować ich wycięciem drzewa.

Korzenie drzewa uszkodziły na dużym obszarze kostkę, która tam jest. Teraz jest nierówna i zagraża bezpieczeństwu przede wszystkim przechodzących. Na pewno złożymy odpowiedni wniosek o usunięcie tego drzewa – potwierdza Krzysztof Kluza, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

Problemem może być wiek drzewa oraz to, że wystające korzenie są zdrowe. Do tematu będziemy wracać.

Posłuchaj tarnowian:

Posłuchaj Krzysztofa Kluzy:

 

Krystian Janik