Maszkowice: Wojewoda interweniuje w sprawie romskich śmieci

Wicewojewoda małopolski Piotr Ćwik zapowiedział, że we wtorek spotka się w Nowym Sączu z wójtem Janem Dziedziną, by przedyskutować temat spornej kwestii odpadów zwożonych przez Romów do Maszkowic.

Małopolski Urząd Wojewódzki chce, by gmina Łącko usunęła złom z okolic osiedla romskiego w Maszkowicach. Wójt Jan Dziedzina nie zamierza tego robić. Wiemy już, że strony planują się spotkać, by spróbować dojść do porozumienia.

We wtorek będziemy rozmawiać z panem wójtem w Nowym Sączu na temat tej sytuacji, ale w przypadku powstania takiego dzikiego wysypiska, obowiązkiem gminy jest jego usunięcie – powiedział radiu RDN Nowy Sącz Piotr Ćwik, wicewojewoda małopolski.

Dodajmy, że nasz materiał  (czytaj tutaj) na temat problemu ze złomem leżącym przy drodze wojewódzkiej na granicy Jazowska i Maszkowic, przy osiedlu romskim, był szeroko komentowany przez naszych słuchaczy. Podczas Pulsu Regionu odebraliśmy wiele telefonów. Były to głosy popierające stanowisko wójta Jana Dziedziny i Rady Gminy.

Nie może być tak, że Romowie są traktowani lepiej od pozostałych obywateli Polski. Skoro mają swoje prawa, to muszą mieć też obowiązki – stwierdziła jedna z naszych słuchaczek.

Posłuchaj Piotra Ćwika:
Komentarz naszej słuchaczki:

Krzysztof Niedzielan