Tarnów: 25 diakonów przyjęło święcenia kapłańskie [ZDJĘCIA]

 

25 diakonów przyjęło w Tarnowie święcenia kapłańskie. Jeden z nich należy do Kongregacji Oratorium Św. Filipa Neri, a pozostali są diecezjalnymi duchownymi. Nowi kapłani mają za sobą sześć lat formacji, nauki, praktyk, kurs duszpasterski, a niektórzy byli na misyjnych stażach.

Będziemy służyć Bogu i ludziom. – W kapłaństwie jest takie ładne słowo jak posłuszeństwo i tym trzeba się kierować w posłudze duszpasterskiej. – Kapłan powinien iść za Chrystusem. Wszystko zależy od woli Bożej – mówią nowo wyświęceni.

Wielu z nowych księży odbyło staże misyjne. – Jeśli Bóg będzie chciał, naszą pracę duszpasterską będziemy prowadzić poza granicami Polski. – Jestem na taką możliwość otwarty i nigdy tego  nie wykluczam. Trudno tak od razu powiedzieć, to trzeba rozeznać – dodają nowi kapłani.

Święceń udzielił im biskup tarnowski Andrzej Jeż w bazylice katedralnej. – Ci młodzi księża są pełni gorliwości, poświęcenia, oddania. Widzę tego ducha apostolskiego, który jest w nich. Ważne jest żeby byli otwarci na wszystkich wiernych. Wierni powinni cenić sobie to, że mają księży, którzy głoszą Ewangelię – podkreśla biskup ordynariusz.

swiecenia_2017

Rodzice nowych kapłanów nie ukrywają wielkiej radości, że ich synowie zostali kapłanami. – To niesamowite przeżycie, radość i szczęście. – Wybrał dobrą drogę. Trudno znaleźć słowa żeby to opisać. – Od najmłodszych lat udzielał się w życiu parafii, tym samym umacniał naszą wiarę – mówią wzruszeni.

Nowo wyświęceni kapłani wkrótce dowiedzą się o swoich pierwszych parafiach. A w niedzielę, 28 maja w parafiach neoprezbiterów odbędą się uroczyste prymicje.

Posłuchaj nowych kapłanów:

Posłuchaj biskupa Andrzeja Jeża:

Posłuchaj rodziców:

 

Grzegorz Golec