Nowy Sącz: Kolacja od RDN Nowy Sącz na Dzień Matki

 

Kiedy usłyszałam swoje nazwisko w radiu, wręcz zaniemówiłam – relacjonują słuchaczki RDN Nowy Sącz. Z okazji Dnia Matki zaprosiliśmy je na specjalną kolację, na którą wybrały się w towarzystwie swoich córek.

To one zgłosiły się do naszego konkursu i zabrały swoje ukochane mamy do restauracji Browar Trzy Korony. Tutaj mogły nie tylko zjeść wspólnie kolację, ale przede wszystkich spędzić mile czas.

Popłakałam się, kiedy córka powiedziała mi, jaką zrobiła mi niespodziankę – zwierza się nasza słuchaczka. To radio RDN Nowy Sącz podsunęło mi ten pomysł i okazało się to strzałem w dziesiątkę! – przekonuje jedna z pań, która sprezentowała kolację swojej mamie. Te słowa potwierdziła także mama- Słuchałam Waszego radia kiedy było rozstrzygnięcie konkursu i tam ogłaszali, że na kolację pójdzie pani Edytka, nie mogłam uwierzyć, że to o mnie chodzi.

Wspólna kolacja była okazją także do wspomnień. – Moje dzieci nigdy nie zapomniały o Dniu Matki. Zawsze mają w zanadrzu jakąś niespodziankę, starają się, bym była szczęśliwa. Najpiękniejszym prezentem dla mnie jest, kiedy słyszę słowa ‚ Kocham Cię, mamo’ – mówią.

Do wspólnego stołu w restauracji Browar Trzy Korony usiadło sześć mam ze swoimi córkami.

Szef kuchni Dariusz Danielewicz zadbał, by serwowane potrawy smakowały wszystkim paniom. W menu była przystawka z wędzonym serem, śliwką węgierską i boczkiem, grillowane, podawane w sosie kardamonowym z rukolą i sosem tymiankowym. Krem z pieczonej papryki z prażoną kaszą gryczaną i kleksem z bitek kwaśnej śmietany. Żeberka firmowe w sosie własnym z młodymi ziemniakami i surówką z młodej kapusty a na deser szarlotka z musem malinowym, wiśniami i bitą śmietaną.

Posłuchaj:

Jolanta Frączek