Nowy Sącz: Sandecja miała dziś niełatwego przeciwnika

 

Na boisku spotkali się z najmłodszymi mieszkańcami naszego regionu. Okazją do tego był Dzień Dziecka, który jeszcze przed 1 dniem czerwca odbył się przy galerii Szubryt w Nowym Sączu.

Młodzi fani piłki nożnej do tej potyczki przygotowywali się od dawna. Nie szczędzili czasu na treningi…

– Spotykamy się trzy razy w tygodniu po 1,5 godziny – wyliczają dzieci. Doskonale znają też poczynania sądeckiego klubu. – Sandecja wchodzi do Ekstraklasy. To wielkie piłkarskie święto w Nowym Sączu. Chcielibyśmy, żeby wygrali Ligę Mistrzów – mówią zgodnie.

 

dsc04171

 

– Rośnie nam konkurencja – stwierdził po meczu piłkarz Sandecji Nowy Sącz. Grzegorz Baran w samych superlatywach wypowiadał się na temat akcji, którą zorganizowano z okazji Dnia Dziecka. – Fajna inicjatywa, dla dzieci tez na pewno fajna rzecz, nawet przez taki mini mecz można propagować piłkę nożną. Cieszy mnie to, że chłopcy interesują się tą dyscypliną sportu już od najmłodszych lat.

W zeszłym roku organizacja takiego spotkania piłkarze – dzieci zdało egzamin, więc poszliśmy za ciosem – przekonuje Tomasz Tokarczyk, współorganizator imprezy.

– Jest to wspaniała zabawa, ostatnim razem wyszło super, więc w tym roku postanowiliśmy powtórzyć taki pomysł. Jak było widać na załączonym obrazku, zarówno piłkarze, jak dzieci świetnie się bawili – przekonuje.

Impreza z okazji Dnia Dziecka i spotkanie z piłkarzami Sandecji Nowy Sączbyły szeroko komentowane wśród mieszkańców regionu, którzy pojawili się na placu przed galerią Szubryt. Jak się okazało w mieście jest mnóstwo fanów piłki nożnej, którzy bardzo cieszą się z ostatniego sukcesu sądeckiego klubu.

dsc04193

To jeszcze nie koniec atrakcji dla dzieci, jakie przygotowali organizatorzy. Jutro (28.05) kolejna moc atrakcji. Impreza przenosi się na stadion Sandecji przy ul. Kilińskiego. Start o 12:30. Radio RDN Nowy Sącz patronuje temu wydarzeniu.

Posłuchaj dzieci:

Posłuchaj piłkarza Sandecji, Grzegorza Barana:

Posłuchaj Tomasza Tokarczyka:

Posłuchaj ludzi:

Jolanta Frączek