Tarnów: Nowe organy na 25-lecie parafii [ZDJĘCIA]

 

Parafia Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie obchodzi dwudziestopięciolecie swego istnienia. Z tej okazji wierni ufundowali organy, które podczas Mszy świętej jubileuszowej pobłogosławił ordynariusz diecezji tarnowskiej bp Andrzej Jeż.

Instrument jest wotum dziękczynienia, za ćwierćwiecze istnienia wspólnoty. -Mamy za co dziękować Bogu – mówi proboszcz parafii ks. Jan Ptak. -Przez 25 lat budowana była świątynia, zaplecze i dom parafialny. W same organy wkład mają wszyscy parafianie. Przez trzy lata zbieraliśmy fundusze na ich powstanie, a firma z Włocławka przez osiemnaście miesięcy budowała je pod nadzorem specjalistów – dodaje proboszcz.

Nowe organy zastąpiły instrument elektroniczny. -Możemy teraz uzyskać pełną głębię dźwięku, a różnicę szybko usłyszą wierni, którzy przybędą do kościoła. To 27 piszczałkowy instrument. Jeśli chodzi o sposób gry dla organisty, to nie ma wielkiej różnicy. Jednak nie ma ułatwień, jakie były w organach elektronicznych. Teraz do gry trzeba się bardziej przyłożyć – podkreśla organista Michał Kufras.

Uroczystości jubileuszu 25-lecia parafii Chrystusa Dobrego Pasterza zakończy festyn, który rozpocznie wspólna modlitwa.

Posłuchaj ks. Jana Ptaka

Posłuchaj Michała Kufrasa

Grzegorz Golec