Tarnów: Drogowy paraliż to także paraliż komunikacji miejskiej – nawet godzinne opóźnienia

 

Czasem nawet godzinę muszą czekać na autobus pasażerowie w Tarnowie. Wszystko przez zamknięcie wiaduktu przy ulicy Warsztatowej i remont Krakowskiej. MPK przyznaje, że większe opóźnienia widać na blisko 80 procentach linii.

Najdłużej stoją na przystankach pasażerowie linii 12, 14, 31 i 48. – Najgorzej wygląda sytuacja w godzinach szczytu – przyznaje Ryszard Żurowski, kierownik przewozów MPK w Tarnowie. – Między godziną 6.00 a 8.00 i między 14.00 a 17.00 – wtedy opóźnienia sięgają od 5 do nawet 50 minut w ostatnich dniach. W związku z zamknięciem Warsztatowej Krakowska po prostu stoi. Mamy skargi od pasażerów, że czekają na autobusy na al. Jana Pawła na os. Jasna – dodaje.

Jeżdżę z Mickiewicza spod poczty i tam się autobusy nagminnie spóźniają. Do szkoły spóźniam się nawet 30, 40 minut czasami – Praktycznie codziennie czekam na autobusy – ostatnio 15 minut na 224 – przyznają pasażerowie.

Jeszcze gorzej będzie od połowy czerwca, kiedy zamknięta zostanie też ulica Gumniska. Ruch przeniesie się na inne drogi. Na nieco większe rozluźnienie będą mogli liczyć kierowcy po rozpoczęciu wakacji.

Posłuchaj Ryszarda Żurowskiego:

Posłuchaj pasażerów:

Posłuchaj Jerzego Wiatra, prezesa MPK:

 

Patrycja Wolnik