Nowy Sącz: Jak być odpowiedzialnym rodzicem?

 

Bycie odpowiedzialnym rodzicem oznacza kochać i wymagać od swojego dziecka. Przekonuje o tym pedagog szkolny Halina Czerwińska. W przeddzień Dnia Dziecka Fundacja Ostoja organizuje specjalną konferencję poświęconą temu tematowi. Zaproszeni goście skupią się m.in. na tematyce zagrożeń w sieci, poszukiwaniu sensu życia przez młodych ludzi, podpowiedzą także, jak wspierać dzieci w dojrzewaniu.

Zależy nam, żeby podczas konferencji spotkała się młodzież z dorosłymi i wspólnie byśmy wypracowali pewne praktyczne sposoby, które mogą pomóc w ochronie młodzieży przed zagrożeniami cywilizacyjnymi, tutaj można wymienić np. zagrożenia płynące z życia w sieci – mówi Halina Czerwińska.
Rodzice potrzebują zdecydowanie większej stanowczości i sprawstwa. Tej świadomości, że mogę decydować o pewnych rzeczach, a z drugiej strony tam, gdzie jest dużo tej nerwowości, lęku, niepokoju, ważne jest, żeby w to miejsce powstał pewien spokój wewnętrzny rodzica, a wtedy rodzi się też wzajemne zrozumienie i wzajemny szacunek – dodaje.

Na konferencję zgłosiło się 150 uczestników. Podczas dzisiejszej konferencji będzie można posłuchać i spotkać się z ks. dr hab. Michałem Drożdżem, ks. dr Jerzym Smoleniem czy Aleksandrą Karasowską. Start o 9.00. w sali Sichrawy MCK Sokół w Nowym Sączu. O efektach tych rozmów usłyszycie na naszej antenie.

Posłuchaj Haliny Czerwińskiej:

plakat_maj-2017

Jolanta Frączek