Zakliczyn: Trudne negocjacje w sprawie rewitalizacji rynku [WIDEO]

 

Trudne negocjacje w sprawie zakliczyńskiego rynku na finiszu. Podczas spotkania z mieszkańcami omówiono uzgodnione z konserwatorem zabytków szczegóły planowanej rewitalizacji. – Punktów spornych nie brakowało – przyznał w programie Słowo za słowo burmistrz Dawid Chrobak.

A dotyczyły one przede wszystkim drogi biegnącej przez środek rynku, którą konserwator chciał zlikwidować oraz nawierzchni. Samorząd obstawiał przy swoim, by była ona płaska i granitowa zamiast kocich łbów z piaskowca.

Udało się dojść do porozumienia – pozostaje droga powiatowa przebiegająca przez rynek, pozostaje przystanek dla autobusów, a nawierzchnia będzie wykonana z kostki granitowej – dodał Dawid Chrobak na antenie RDN Małopolska.

Likwidacja drogi przebiegającej przez rynek oznaczałoby wyprowadzenie ruchu z Zakliczyna, czyli praktyczną likwidację tradycyjnego handlu w tym mieście. Nie było na to zgody mieszkańców. Były też wątpliwości dotyczące nawierzchni z piaskowca. Zdaniem Dawida Chrobaka jest on nietrwały. Być może prace przy rewitalizacji zakliczyńskiego rynku ruszą w przyszłym roku.

Posłuchaj Dawida Chrobaka:

zobacz też:

 

Dorota Kunc