Tarnów: Horrendalnie wysokie ceny owoców

 

Ceny owoców nawet 100 procent wyższe w porównaniu do tych z ubiegłego roku. Klienci targowisk miejskich w Tarnowie załamują ręce. – Tak nie było od lat – mówią. – Wszystko przez warunki pogodowe – podkreśla Karol Franz, zastępca dyrektora Targowisk Miejskich.

Do Targowisk Miejskich dociera coraz więcej sygnałów od zaniepokojonych klientów. – Ludzie kupują mniej, nie po 2, 3 kg. Takich wysokich cen owoców nie było od lat – dodaje Karol Franz. – Cała wegetacja i owocowanie zostały opóźnione o kilka miesięcy i to się przekłada na ceny nie tylko w Tarnowie. Ceny są horrendalnie wysokie. Truskawka powyżej 30 zł na początku, czereśnia w Warszawie była za 80 zł, w Tarnowie 46-60 zł. Teraz na szczęście ceny idą w dół – dodaje Franz.

Dziś 1 kg truskawek na popularnym tarnowskim Burku oscyluje w granicach 12-13 złotych, za czereśnie płacimy powyżej 20 złotych. Targowiska Miejskie nie odczuwają tych różnic, to przede wszystkim problem dla kupujących, którzy płacą więcej i ograniczają zakupy owoców i warzyw.

Posłuchaj Karola Franza:

 

Małgorzata Miczek-Zabawa