Koszyce Wielkie: Mieszkańcy się boją, że stracą mieszkania przez długi developera

 

Mieszkańcy nowego bloku przy ulicy Stromej w Koszycach Wielkich boją się, że stracą mieszkania. Developer, od którego je kupili, wciąż nie przekazał im aktów własności. Obawiają się, że nie będą mieli gdzie mieszkać, bo firma TEL-BUD, która wybudowała blok, obciążyła hipotekę na kwotę ponad 600 tysięcy złotych.

Komornik w każdej chwili może nas wyrzucić na bruk – mówią reporterowi RDN rozżaleni mieszkańcy. – W każdej chwili jakiś wyrok może się uprawomocnić i komornik może wejść, i zlicytować ten blok, łącznie z tym, co mamy wewnątrz, co jest jeszcze większym absurdem. Od czterech lat słyszymy zapewnienia, że zostanie przeniesiona własność. Sprawa ma być zakończona do sierpnia, ale czy będzie tak optymistycznie, jak on mówi, to wątpię – dodają.

Z właścicielem firmy TEL-BUD – Andrzejem Koziołem nie ma dziś kontaktu. Mieszkańcom bloku przy ulicy Stromej w Koszycach Wielkich już wiele razy obiecywał, że przekaże im akty własności lokali. Każdorazowo zasłaniał się jednak spłatą zadłużenia względem wierzycieli. Do sprawy wrócimy w Pulsie Regionu o godzinie 15.30.

Posłuchaj mieszkańców:

 

Grzegorz Golec