Tarnów: Konferencja naukowa o przyszłości Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych [TRANSMISJA]

 

Jaki jest stan Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych w Polsce? Jaka jest ich przyszłość? O tym będą rozmawiać uczestnicy konferencji naukowej w Tarnowie. Gościem spotkania będzie między innymi Jarosław Gowin – wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

– Chcielibyśmy, by kształcenie na wyższych uczelniach, zwłaszcza w kierunkach technicznych, które się wprost przekładają na gospodarkę, było jak najbardziej praktyczne. Ministerstwo popiera model studiów dualnych – część odbywa się na uczelni, a część w firmie, gdzie ma się specjalnego opiekuna – mówi Jarosław Gowin.

Jak dodaje Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, uczelnie mają też swoją społeczną misję. – Nie są tylko od tego, by uprawiać naukę i kształcić studentów po maturze, ale też są po to by prowadzić działalność popularyzatorską – zaznacza.

Konferencja rozpocznie się w piątek, 2 czerwca, o godzinie 15.00 w tarnowskiej PWSZ. To spotkanie związane z Ustawą 2.0 i Kongresem Nauki Polskiej, gdzie zostaną ogłoszone założenia reformy nauki i szkolnictwa wyższego. Od godziny 15.00 na naszej stronie internetowej www.rdn.pl transmisja z tego wydarzenia.

Jednocześnie resort zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych przedstawicieli wszystkich środowisk związanych z wyższym szkolnictwem zawodowym. Będą one podstawą do sformułowania nowego modelu polskich PWSZ-ów. Sugestie można zgłaszać poprzez stronę www.przyszloscpwsz.pl.

Posłuchaj Jarosława Gowina:

Patrycja Wolnik