Tarnów: Obchody 30. rocznicy pobytu JPII i beatyfikacji bł. Karoliny

 

10 czerwca mija 30. rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Tarnowie i beatyfikacji bł. Karoliny Kózkówny. Centralna uroczystość, na którą zaprasza parafia pw. bł. Karoliny w Tarnowie odbędzie się w niedzielę, 11 czerwca.

To miejsce cieszy się wielką czcią, jaka wierni darzą św. Jana Pawła II – mówi ks. prałat Stanisław Dutka, proboszcz parafii. – W każdy poniedziałek po Mszy wieczornej jest specjalne nabożeństwo poświęcone św. Janowi Pawłowi II i bł. Karolinie. Do Księgi Łask ludzie wpisują prośby i podziękowania, są specjalne modlitwy dziękczynno – błagalne i wiele osób przez wstawiennictwo tych dwojga świętych otrzymuje potrzebne łaski, wyprasza Boże błogosławieństwo, pomoc. To jest bardzo widoczne, namacalne i tego doświadczamy – zwraca uwagę ks. Dutka.

10 czerwca 1987 roku papież Polak w ramach III pielgrzymki do Ojczyzny odwiedził Tarnów. Była to I pielgrzymka Jana Pawła II do diecezji tarnowskiej. – Było to ogromne wydarzenie dla diecezji, Polski południowej, dla Tarnowa i dla biskupa Jerzego Ablewicza. To właśnie wtedy, na tym miejscu beatyfikacyjnym papież podniósł do godności arcybiskupiej właśnie biskupa tarnowskiego – dodaje ks. Stanisław Dutka.

Uroczystości w Tarnowie rozpoczęło w czwartek, 8 czerwca diecezjalne spotkanie Szkolnych Kół Caritas. Dzień później na placu przed kościołem bł. Karoliny były liczne koncerty.

10 czerwca natomiast na placu przykościelnym będzie piknik rodzinny ’30 lat temu i dziś’ . W programie Papieski Memoriał Biegowy, występy zespołów, konkursy czy wspólne śpiewanie ulubionych pieśni JPII.

W niedzielę, 11 czerwca główna uroczystość. W kościele pw. bł. Karoliny o 12.00 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bpa ordynariusza Andrzeja Jeża.

W tym dniu Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz będą transmitować Mszę św. o godz. 9.00 z kościoła bł. Karoliny w Tarnowie.

Posłuchaj ks. Stanisława Dutki:

 

Małgorzata Miczek – Zabawa

Program uroczystości:

Sobota, 10.06 2017
14.00 Plac przed kościołem – Piknik rodzinny ’30 lat temu i dziś”
Papieski Memoriał Biegowy – sztafeta 5 x 1000 m;
Występy: DPS Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a’ Paulo, Szkoła Podstawowa nr 9, Przedszkole nr 31, Pałac Młodzieży, Stowarzyszenie Siemacha;
Koncerty zespołów: KBS, Vitis-17;
Strefa gastronomiczna, konkursy, pokazy, zabawy, zjeżdżalnie;
Wspólne śpiewanie ulubionych pieśni św. Jana Pawła II.

Niedziela, 11.06.2017
12.00 – Kościół pw. Błogosławionej Karoliny
Uroczysta msza święta pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża