Tarnów: Zjazd Szkolnych Kół Caritas

 

Ponad tysiąc osób już potwierdziło udział w Zjeździe Szkolnych Kół Caritas. Dzieci i młodzież będą w Tarnowie wspólnie się modlić i integrować. To również okazja, by podziękować za prężnie działające Szkolne Koła Caritas, które poprzez różne akcje pomagają potrzebującym dzieciom i starszym.

Będziemy się też modlić za dzieci z Aleppo w Syrii zapowiada ks. Krzysztof Majerczak, wicedyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej. –  Tam gdzie jest wojna, gdzie nie ma pokoju jest trudna sytuacja, smutek tych dzieci. Chcemy także w ten sposób o nich pamiętać i wesprzeć ich, nie tylko materialnie poprzez akcję Caritas Polska ‚Rodzina Rodzinie’, ale również i wspólną modlitwą’ – dodaje.

Zjazd Szkolnych Kół Caritas odbędzie się w czwartek od godziny 10.00. Miejscem spotkania będzie parafia bł. Karoliny w Tarnowie z okazji 30 –lecia beatyfikacji dziewicy i męczennicy. Bł. Karolina jest bowiem patronką Szkolnych Kół Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Podczas spotkania zaplanowano też rozstrzygnięcia konkursu ‚Działalność w Szkolnym Kole Caritas – najpiękniejsze lekcje wartości’ i akcji ‚Dobo na wagę złotówki”.

W 2006 roku założono pierwsze w diecezji tarnowskiej Szkolne Koło Caritas. Do tej pory powołano ich 197.

Posłuchaj ks. Krzysztofa Majerczaka:

 

Ewa Biedroń