Tarnów: Gorące dyskusje w sprawie absolutorium dla prezydenta [WIDEO]

 

Już wiadomo, że głosowanie nad absolutorium dla prezydenta Tarnowa odbędzie się 29 czerwca. Wcześniej Komisja Rewizyjna ma wydać opinię w tej sprawie. Zdaniem radnego PiS Ryszarda Pagacza, który był gościem programu Słowo za słowo, trwa intensywna praca nad tym jednym z najważniejszych w roku głosowań.

Radni PiS, którzy stanowią większość w radzie uważają, że Roman Ciepiela często zaskakuje ich swoimi decyzjami. Ryszard Pagacz w RDN Małopolska nazwał to polityką faktów dokonanych. Zapytany o ocenę współpracy odpowiedział, że bywa różnie. – Są wzloty i upadki. Są sytuacje z których możemy być zadowoleni, są też takie, które pozostawiają wiele do życzenia. To rodzi pewne niezadowolenie – mówi.

Z kolei na pytanie czy radni PiS nie mają sobie nic do zarzucenia, Ryszard Pagacz uznał, że starają się oni odpowiadać na zaproszenia prezydenta i uczestniczyć w jego inicjatywach. Nie chciał się jednak wypowiadać za wszystkich. Przypomnijmy, przed rokiem Roman Ciepiela nie uzyskał absolutorium od radnych. Nie zdecydowano się jednak na próbę jego odwołania.

Posłuchaj Ryszarda Pagacza:

 

zobacz także: 

Dorota Kunc