Tarnów: Relikwie św. Maksymiliana i bł. ks. Jerzego Popiełuszki trafią do parafii

 

Relikwie św. ojca Maksymiliana Kolbego i bł. ks. Jerzego Popiełuszki zostaną wprowadzone do kościoła parafii bł. Karoliny w Tarnowie. W miejscu, gdzie 30 lat temu papież Jan Paweł II podczas III pielgrzymki do Ojczyzny i I do Tarnowa beatyfikował Karolinę Kózkównę od 8 do 11 czerwca odbywać się będą rocznicowe diecezjalne uroczystości.

Wprowadzenie relikwii do naszego Kościoła to wyjątkowe wydarzenie. Relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki będą wnosić i przekazywać najbliżsi krewni: siostra i brat błogosławionego. Będzie też wprowadzony i poświęcony obraz patrona harcerzy bł. ks. Wincentego Frelichowskiego   – mówi ks. prałat Stanisław Dutka, proboszcz parafii

Jak przypomina ks. Stanisław Dutka, 30 lat temu, o czym nie wiedziały media i służby 10 czerwca 1987 roku grupa harcerzy w mundurach w podziemiach kościoła złożyła na ręce Ojca św. przysięgę harcerską w imieniu wszystkich harcerzy. – To wydarzenie zostało upamiętnione 3 lata temu wmurowaniem tablicy w ścianę naszego kościoła – dodaje proboszcz.

Uroczysta Msza św. rocznicowa koncelebrowana pod przewodnictwem bpa Andrzeja Jeża będzie sprawowana 11 czerwca o 12.00 w kościele pw. bł. Karoliny w Tarnowie.

W programie kilkudniowych uroczystości także koncerty zespołów muzycznych, Papieski Memoriał Biegowy, pokazy i zabawy czy wspólne śpiewanie ulubionych pieśni JPII.

Posłuchaj ks. Stanisława Dutki:

 

Małgorzata Miczek – Zabawa

 

Program uroczystości:

Piątek, 9.06.2107
18.00 – Plac przed kościołem – Koncerty
Zespół Days, Tarnowski Chór Gos.pl, Trzecia Godzina Dnia, ‚Światełko do Ojca”

Sobota, 10.06 2017
14.00 Plac przed kościołem – Piknik rodzinny ’30 lat temu i dziś”
Papieski Memoriał Biegowy – sztafeta 5 x 1000 m;
Występy: DPS Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a’ Paulo, Szkoła Podstawowa nr 9, Przedszkole nr 31, Pałac Młodzieży, Stowarzyszenie Siemacha;
Koncerty zespołów: KBS, Vitis-17;
Strefa gastronomiczna, konkursy, pokazy, zabawy, zjeżdżalnie;
Wspólne śpiewanie ulubionych pieśni św. Jana Pawła II.

Niedziela, 11.06.2017
12.00 – Kościół pw. Błogosławionej Karoliny
Uroczysta msza święta pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża