Region tarnowski: Znamy nazwiska nowych dyrektorów powiatowych szkół

 

Zmiany personalne w szkołach powiatu tarnowskiego. Znamy już nazwiska nowych szefów placówek. Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach będzie kierował Józef Parys, dotychczasowy nauczyciel w Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie.

Nowy dyrektor to osoba z zewnątrz, liczymy na korzystne zmiany w tej placówce – mówi starosta tarnowski Roman Łucarz. – Borykamy się tam z naborem. Mamy nadzieję, że będzie bardzo dobra współpraca m.in. z burmistrzem, z Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, ale przede wszystkim z gimnazjami. Ta szkoła ma duży potencjał, tym bardziej, że jej położenie jest korzystne. Uczniowie na pewno będą zainteresowani ofertą placówki. Liczymy na korzystne zmiany w związku ze zmianą dyrektora – dodaje.

Zespołem Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu pokieruje Agnieszka Kapek. Natomiast Jacek Frankowski wygrał konkurs na dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zbylitowskiej Górze. Iwona Główczyk została szefową Domu Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej.

Wybory na 5-letnią kadencję w przypadku dwóch dyrektorów spowodowane były kończącymi się kadencjami szefów tych placówek, jedna osoba przeszła na wcześniejszą emeryturę, natomiast dyrektor jednej ze szkół zmarł. Nominacje czekają teraz tylko na podpis na biurku starosty tarnowskiego.

Posłuchaj Romana Łucarza:

 

Małgorzata Miczek-Zabawa