Grzegorz Kądzielawski: – Prezydent powinien się wycofać z przebudowy Hali Jaskółka [WIDEO]

 

Wycofanie się z planu przebudowy Hali Jaskółka w Tarnowie proponuje władzom miasta radny sejmiku województwa małopolskiego i szef gabinetu politycznego wicepremiera Jarosława Gowina. Grzegorz Kądzielawski był gościem programu Słowo za słowo. Uważa on, że ze względu na koszty, obiekt sportowy powinien być budowany od nowa.

To jego odpowiedź na pytanie, co by zrobił na miejscu prezydenta, gdyby się okazało, że nie ma jednak dotacji ministerialnej na gruntowną modernizację hali. – Znam przykłady wielu samorządów, gdzie obiekty o podobnej kubaturze wybudowano za zdecydowanie mniejsze pieniądze. Weźmy pod uwagę, że w Tarnowie prezydent zdecydował się na reanimację budynku w katastrofalnym stanie – dodał Grzegorz Kądzielawski.

Uważa ponadto, że błędem było decydowanie się na przebudowę Hali Jaskółka. Jego zdaniem lepiej byłoby wyburzyć ruinę i postawić obiekt od nowa. Przypomnijmy, na remont potrzeba około 60 milionów złotych. W ostatnich dniach okazało się, że Ministerstwo Sportu nie pomoże w realizacji tej inwestycji. Władze miasta traktowały to jako pewnik. Umowa z wykonawcą jest już podpisana. Co w tej sytuacji zrobi prezydent?

Na rezygnację z przebudowy Hali Jaskółka jest za późno – to odpowiedź tarnowskiego magistratu. Daniela Motak, rzeczniczka magistratu, uważa, że klamka zapadła i za późno na zmiany. – W tym momencie zmiana planów jest niemożliwa. Została podpisana umowa z wykonawcą przebudowy. Wykonawca jest już na placu budowy. Te prace już trwają, trzeba by je przerwać, rozwiązać umowę, gdyby to było z naszej winy, wiązałoby się to z kłopotami, kosztami. Nie ma takiej możliwości – dodaje.

Przypomnijmy, na remont potrzeba około 60 milionów złotych. W ostatnich dniach okazało się, że Ministerstwo Sportu nie pomoże w realizacji tej inwestycji. Władze miasta traktowały to jako pewnik. Umowa z wykonawcą jest już podpisana.

Posłuchaj Grzegorza Kądzielawskiego:

Posłuchaj Danieli Motak:

zobacz też:

 

Dorota Kunc/Jadwiga Kozioł