Wiesław Krajewski: Odmowa dofinansowania remontu hali Jaskółka nie była decyzją polityczną [WIDEO]

 

Odmowa przyznania dofinansowania na przebudowę hali Jaskółka nie była decyzją polityczną – przekonywał w RDN Małopolska poseł PiS Wiesław Krajewski. Był gościem programu Słowo za słowo. Parlamentarzysta twierdzi, że po informacji, która obiegła Tarnów, że nie ma jednak wsparcia ministerialnego na ten cel, osobiście interweniował w resorcie sportu.

Wiesław Krajewski uważa, że założenie władz miasta o wielomilionowym dofinansowaniu bez gwarancji otrzymania pieniędzy było nieodpowiedzialne.

Ja rzadko gram w toto lotka, ale znam wielu ludzi, którzy często grają i za każdym razem, jak puszczają kupon, myślą, że wygrają. Myślę, że Pan Prezydent puszczając tego toto lotka, nie przewidział, że inne miasta mają dużo bardziej zaawansowane inwestycje sportowe – to komentarz posła Wiesława Krajewskiego do pojawiających się spekulacji, że ministerstwo sportu przy podziale pieniędzy kierowało się interesami politycznymi. Są bowiem miasta rządzone przez samorządowców z Prawa i Sprawiedliwości, które otrzymały wsparcie.

W tym roku resort sportu otrzymał 90 wniosków z prośbą o dotację. Suma dofinansowanych zadań wynosi blisko milion złotych.

Posłuchaj Wiesława Krajewskiego:

zobacz też:

 

Dorota Kunc