Zakliczyn: Nadanie miastu patronatu św. Jana Pawła II – program uroczystości

 

W czwartek Zakliczyn otrzyma patronat świętego Jana Pawła II. To drugie miasto w Polsce, po Wadowicach, któremu będzie patronował Papież Polak. Zaplanowano spotkania modlitewne, ale też tańce lednickie i koncert uwielbienia. Podczas uroczystości zostaną też przekazane relikwie św. Jana Pawła II zakliczyńskim parafiom.

Rozpoczęcie 15 czerwca o godzinie 14.00 na rynku w Zakliczynie. Uroczysta Msza święta, pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Jeża, o godzinie 15.00. Wtedy też zostanie przekazany dekret Stolicy Apostolskiej ustanawiający św. Jana Pawła II Patronem Miasta Zakliczyn oraz przekazanie relikwii św. Jana Pawła II parafii św. Idziego.

Po Mszy świętej przejdzie procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy na zakliczyńskim Rynku, później relikwie zostaną przeniesione do kościoła parafialnego. Po godzinie 18.00 przy Ratuszu odsłonięta zostanie tablica upamiętniająca nadanie patronatu św. Jana Pawła II w 460. rocznicę lokacji miasta.

Na zakończenie zaplanowano Tańce lednickie w wykonaniu Szkoły Tańca Lilli Sztyler, to o 18.30. Pół godziny później rozpocznie się III Diecezjalny Koncert Uwielbienia – Bóg bogaty w miłosierdzie.

 

Patrycja Wolnik