Nowy Sącz: Muzyka myśliwska niosła się przez miasto [ZDJĘCIA]

 

Myśliwi z całej Polski pokazali, że doskonale radzą sobie ze śpiewem i grą na instrumentach. Nowy Sącz przez dwa dni gościł uczestników Festiwalu Muzyki Myśliwskiej. Miał on formę konkursu i rangę Mistrzostw Polski.

Zaprezentowały się 42 orkiestry i 22 sygnalistów. Ich wykonania przypadły do gustu mieszkańcom naszego regionu. – Może jest to niszowa muzyka, ale chwała organizatorom, że coś takiego do Nowego Sącza przywędrowało – usłyszała nasza reporterka.

Nagrody przyznano w kategoriach orkiestr i solistów. Dla uczestników było to wielkie wydarzenie. – Reprezentujemy Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Szczecinku i gramy na myśliwskich, naturalnych rogach. Cieszymy się z zajęcia pierwszego miejsca w konkursie. Ciężko pracowaliśmy na ten sukces. Organizacja festiwalu była na najwyższym poziomie – powiedział Michał Trębusz, kierownik orkiestry ze Szczecinka, która zajęła pierwsze miejsce w konkursie.

Festiwal Muzyki Myśliwskiej odbył się już po raz 22. Nowy Sącz był gospodarzem po raz pierwszy. Radio RDN Nowy Sącz patronowało wydarzeniu. Wyniki konkursu znajdziesz tutaj: klik.

Posłuchaj Michała Trębusza:

Katarzyna Tokarczyk