Stary Sącz: Rodziny z całej diecezji na wspólnej modlitwie [ZDJĘCIA]

 

Rodzina jest szkołą modlitwy – pod takim hasłem odbyło się Diecezjalne Święto Rodzin przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu. Znów zgromadziły się tam tłumy, by uczestniczyć w Mszy świętej pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. 

Mówiłem dziś o roli powołania rodziny, nie tylko jeżeli chodzi o rodzenie powołań do życia kapłańskiego i zakonnego. Rodziny przygotowują swoje dzieci również do zadań małżeńskich, przekazują pewien model życia. W kulturze współczesnej rodzina jest zatomizowana, rozbita, więc jest duża potrzeba zintegrowania jej – powiedział ordynariusz diecezji tarnowskiej.

Do Starego Sącza przyjechali wierni z różnych zakątków naszego regionu, ale też spoza granic Polski. – Przylecieliśmy z USA na wakacje i dowiedzieliśmy się o tej uroczystości. Przyszliśmy podziękować za szczęśliwą podróż i pomodlić się w intencji naszej rodziny – powiedział nam jeden z uczestników.

Po zakończeniu Mszy świętej rozpoczął się Piknik Rodzinny. Wystąpiły zespoły NEW LIFE’M, Promyczki Dobra i Mała Helenka. Rodziny wzięły udział w loterii fantowej i kosztowały przysmaki kuchni regionalnej.

Posłuchaj biskupa Andrzeja Jeża:

Posłuchaj uczestników spotkania:

Katarzyna Tokarczyk