Twierdza w Grądach padła, awanse z A-klasy i B-klasy [ZDJĘCIA]

Zakończyli sezon piłkarze klasy A i B. Do końca w niektórych grupach trwała walka o awans o szczebel wyżej, a także o uniknięcie spadku do B-klasy.

W grupie bocheńskiej awans do tarnowskiej okręgówki uzyskały zespoły Novi Rzezawianka oraz dzięki korzystnemu bilansowi punktowemu gracze Tarnavii Tarnawa. Do B-klasy spadają Raba Książnice, Czarni Kobyle i Polanka Nieszkowice. W grupie brzeskiej w przyszłym sezonie nie zagra Sokół Maszkienice. Drużyna trenera Jana Kargula historyczny dla klubu awans uzyskała już na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek. Tę klasę rozgrywkową opuszczają ekipy GKS Przyborów, LKS Uszew oraz Startu 77 Biadoliny Szlacheckie. Bardzo ciekawie było do samego końca w grupie żabieńskiej, gdzie o awans walczyło aż cztery zespoły. Ostatecznie rozgrywki wygrywa druga drużyna Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska, ale pozostaje w tej klasie rozgrywkowej. Z awansu o szczebel wyżej cieszą się natomiast piłkarze drugiego zespołu Polanu Żabno, którzy do końca czuli na plecach oddech ekip Unii Niedomice oraz LUKSu Woli Radłowskiej. Tę klasę rozgrywkową opuszczają drużyny Olimpii Biskupice Radłowskie oraz LKS Ilkowice. I jeszcze grupa tarnowska, gdzie po latach spędzonych w niższych ligach do klasy okręgowej powracają piłkarze tarnowskiego Metalu. Drugim zespołem który po dwóch sezonach gry w A-klasie powraca to LUKS Skrzyszów. O szczebel niżej spadają zespoły z Ryglic, Niwki oraz Rudki.

W rozgrywkach B-klasy, z grupy bocheńskiej awansowały Błyskawica Proszówki oraz Orzeł Cikowice. Do ostatnich chwil walczyli też piłkarze Macierzy Lipnica Murowana, którzy ostatecznie zajęli trzecia pozycję w tabeli. Na kilka kolejek przed końcem rozgrywek sprawa awansu rozstrzygnięta została w brzeskiej B-klasie. O klasę wyżej zagrają drużyny Iskry Łęki oraz drugiego zespołu Strażaka Mokrzyska. W grupie żabieńskiej już tydzień temu z awansu cieszyli się piłkarze Avy Grądy oraz Iskry Dąbrówki Breńskie.

Dziś natomiast piłkarze z Grądów chcieli zakończyć przygodę z tą klasą rozgrywkową kolejnym zwycięstwem na własnym stadionie. Po serii dwunastu wygranych na stadionie Ava musiała pogodzić się z porażką z LZS Olesno 0:1. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył 16-letni Mariusz Ziemian z rzutu wolnego. -Do podtrzymania dobrej passy zabrakło niewiele – podkreśla Paweł Czupryna, kapitan drużyny Ava Grądy

-Na osłodę tego trzeciego miejsca udało nam się dołożyć wygraną w Grądach – mówił po spotkaniu kapitan zespołu z Olesna Mateusz Marzec

W dwóch tarnowskich grupach B-klasy awans uzyskały zespoły Gosłavii Gosławice oraz Białej Lubaszowa. O trzecie miejsce w A-klasie w barażowym dwumeczu powalczą ekipy Klubu Sportowego Łękawica oraz Bobrów Bobrovii Bobrowniki Małe.

Grzegorz Golec

GALERIA ZDJĘĆ Z POJEDYNKU: AVA GRĄDY – LZS OLESNO