Brzesko: Radni ocenią kondycję finansową szpitala [WIDEO]

 

– Brzeski szpital wypracowuje zysk, lecz ma oddziały deficytowe – przyznał w programie Słowo za słowo, starosta Andrzej Potępa. Ocena sytuacji finansowej lecznicy będzie jednym z tematów sesji rady powiatu, która odbędzie się w Brzesku jeszcze w tym tygodniu. Trudności notuje np. ginekologia.

– Niektóre z oddziałów mają trudności z wykonaniem kontraktu, ale ponieważ szpital ma bardzo wiele różnych kontraktów, wiele różnych oddziałów, per saldo szpital się bilansuje i co roku wypracowuje zysk – mówi.

Starosta Andrzej Potępa prognozuje, że od jesieni sytuacja w brzeskiej ginekologii się zmieni. Spowoduje to tzw. sieciowanie szpitali. – Prywatne ośrodki zdrowia czy kliniki, które proponują tego rodzaju usługi medyczne nie będą miały kontraktu z NFZ. Pacjentki będą chętniej wybierać te miejsca, gdzie będą mogły rodzić za darmo – dodaje starosta.

Według zapowiedzi, reforma zdrowia wejdzie w życie w październiku. Dodajmy, że rozbudowa oddziału geriatrii w brzeskim szpitalu, o którą się dopominają pacjenci, nie ruszy w tym roku. Priorytetem jest rozbudowa sali operacyjnej.

Posłuchaj Andrzeja Potępy:

 

zobacz także: 

 

Dorota Kunc