Tarnów: Będzie rondo tymczasowe na czas największych utrudnień

 

Uwaga kierowcy, czekają Was kolejne utrudnienia. W związku z prowadzoną przez PKP Polskie Linie Kolejowe przebudową wiaduktu, w poniedziałek, 26 czerwca, ulica Gumniska zostanie częściowo zamknięta. Tarnowscy urzędnicy proponują zmianę organizacji ruchu. – Proponujemy wyznaczenie tymczasowego ronda na skrzyżowaniu ulicy Starodąbrowskiej z ulicą Lwowską – mówi prezydent Roman Ciepiela.

Trudna sytuacja będzie na ulicy Lwowskiej, ponieważ zamknięcie ulicy Gumniskiej skieruje ruch w stronę centrum, a także ulicy Starodąbrowskiej. W związku z tym na skrzyżowaniu Starodąbrowskiej i Lwowskiej powstanie rondo, aby upłynnić ruch, żeby nie było martwego czasu oczekiwania na zielone światło – mówi prezydent.

Urzędnicy są przekonani, że dzięki temu nastąpi poprawa warunków drogowych w Tarnowie. Mówi Artur Michałek, kierownik działu organizacji ruchu w Zarządzie Dróg i Komunikacji w Tarnowie. – Zabiegi, które zastosowaliśmy w zmianach organizacji ruchu mają na celu spowolnienie tego ruchu. Szykany na drogach, czy też zmiany geometrii przejazdu przez skrzyżowania spowodują radykalne zmniejszenie prędkości oraz poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na tych odcinkach – mówi Artur Michałek.

Prace przy wytyczaniu tymczasowego ronda rozpoczną się w piątek, 23 czerwca, około godziny 20.00. Sygnalizacja świetlna będzie w tym czasie wyłączona, a ruch będzie kierowany ręcznie. Kolejne zmiany nastąpią w poniedziałek. Wtedy na skrzyżowaniach ulic Gumniska-Mostowa i Kołłątaja – Mostowa – Starodąbrowska zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna i zmieniona organizacja ruchu.

Posłuchaj Romana Ciepieli:

Posłuchaj Artura Michałka:

 

Krystian Janik