Tarnów: Protest odwołany – czy to koniec konfliktu o dyrektora?

 

Rodzice uczniów tej placówki odwołali zaplanowany na dzisiaj protest przed siedzibą magistratu. W krótkiej rozmowie przekazali nam, że są usatysfakcjonowani rozmową z prezydentem w tej sprawie. Do spotkania doszło wczoraj wieczorem. Roman Ciepiela miał zadeklarować, że weźmie pod uwagę argumenty mościckiego środowiska.

W związku z tym demonstrację na razie odwołujemy – informuje Jacek Galus, przewodniczący Rady Rodziców ZSO nr 1. Prezydent spełnił sporą część z naszych postulatów. Rozmawiał z dyrekcją, radą pedagogiczną a wczoraj rozmawiał z nami. Te rozmowy trwały od ubiegłego tygodnia w związku z tym przekładamy demonstrację w Tarnowie i czekamy na decyzję prezydenta – dodaje Galus.

Nie wiadomo jednak na razie co zrobi prezydent, bo Urząd Miasta odmówił komentarza w tej sprawie.

Przypomnijmy, mościcka szkoła od kilku miesięcy toczy batalię z prezydentem i gimnazjum nr IV, bo obecna dyrektorka tej placówki Barbara Kuklewicz została wskazana przez prezydenta na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1. Kandydatury nie akceptują nauczyciele, rodzice i część radnych. Jak informowaliśmy, dotychczasowy dyrektor Marek Smoła nie wygrał konkursu na dalsze kierowanie szkołą. Wywołało to falę protestów.

Posłuchaj Jacka Galusa:

 

Marta Tarnowska