Tarnów: Wójt gminy Tarnów kontra prezydent Tarnowa [WIDEO]

 

Grzegorz Kozioł uważa, że podanie przez miasto do publicznej wiadomości danych dotyczących zwolnień nauczycieli z powodu reformy oświaty było manipulacją polityczną.

Zdaniem szefa gminnego samorządu, który był gościem programu Słowo za Słowo, w arkuszach organizacyjnych celowo zaniżono nabór, by wywołać efekt społeczny. – Jeżeli do tej pory było 6 lub 7 klas a daje się limit na 5 klas, to jest to oczywiste, że są zwolnienia. Jeżeli w klasach jest ok. 35 dzieci a daje się limit na 25, gdzie nie ma podziału na grupy i niema dodatkowych zajęć to wiadomo, że te zwolnienia są – mówi wójt gminy Tarnów.

Grzegorz Kozioł uważa, że liczbę nauczycieli do zwolnienia w Tarnowie zweryfikują najbliższe dwa miesiące. Jego zdaniem po wakacjach może się okazać, że redukcji etatów nie będzie. Szef gminnego samorządu krytykuje ponadto funkcjonującą od lat jako przywilej Kartę Nauczyciela. W jego opinii chroni ona nie tylko dobrych nauczycieli lecz także tych, którzy nie powinni pracować w tym zawodzie. To samo dotyczy działaczy związków zawodowych. Grzegorz Kozioł jest przekonany, że wykorzystują oni ten fakt do ochrony własnych interesów. Wójt deklaruje ponadto, że na terenie gminy Tarnów nie będzie od września zwolnień pedagogów.

Posłuchaj Grzegorza Kozioła:

 

zobacz także:

Dorota Kunc