Tarnów: Czy parking dla rowerów za dworcem PKP się sprawdzi?

 

Tarnowscy rowerzyści pytają po co parking dla rowerów przy dużym parkingu samochodowym park&ride, za dworcem PKP? Nie są oni przekonani o słuszności tej inwestycji.

Zwracają uwagę, że parking jest oddalony od centrum i tak naprawdę nie spełnia oczekiwań. – Myślę, że jest to jednak trochę za daleko od centrum, raczej nie jest to okolica często uczęszczana przez rowerzystów. – Kawałek jest, powinni zmienić lokalizację. – Lepszą lokalizacją byłoby centrum miasta. – Lokalizacja nie jest dobra, kto tam będzie parkował rowery? – skarżą się rowerzyści.

Takie samo zdanie ma Jacek Pilch, pełnomocnik zarządu do spraw małopolskiego projektu rozwoju sieci tras rowerowych, który uważa ponadto, że lepszą lokalizacją byłby przystępny i objęty ochroną położony bliżej centrum sam Plac Dworcowy. –  Być może potrzebne są dwa parkingi – z przodu i z tyłu. Przód jest monitorowany, objęty ochrona i trudniej będzie rower ukraść. Parking z tyłu powinien być lepiej wyposażony w sprzęt – lepsze stojaki, monitoring, może nawet zadaszenie – mówi Jacek Pilch.

Czy pomysł zyska zwolenników? O tym zadecydują najbliższe miesiące. Do tematu będziemy wracać.

Posłuchaj rowerzystów:

Posłuchaj Jacka Pilcha:

 

Krystian Janik