Nowy Sącz: Kickboxing na światowym poziomie [Zdjęcia]

 

Za nami ceremonia ważenia, pozostaje odliczać godziny do wielkiego wydarzenia sportowego w Nowym Sączu. Gala zawodowa DSF Kickboxing Challenge 10 już w piątek (23.06)!

Prawdziwym hitem i walką wieczoru będzie potyczka Rafała Dudka (Fight House Nowy Sącz) ze znanym bokserem Rafałem Jackiewiczem. – Czuję presję, inne emocje, niż przy okazji walk za granicą, ale w pozytywnym słowa znaczeniu. Jestem zmotywowany i zapowiada się ostra walka od samego początku. Chcę pokazać się przed swoją publicznością, ale też piękno tego sportu – podkreślił pochodzący z Nowego Sącza Rafał Dudek.

Wielkich emocji spodziewa się prezes federacji DSF Kickboxing Challenge. – Rafał Jackiewicz przyjechał do Nowego Sącza nie tylko statystować, ale walkę wygrać. Ma na to duże szanse, bo w sporcie trudno przewidzieć co się wydarzy – powiedział Sławomir Duba.

dsf_waga049
Rafał Jackiewicz i Rafał Dudek podczas ceremonii ważenia.

Planuje się aż 14 walk. W ringu zobaczymy też innych zawodników z Nowego Sącza: Tomasza Brotonia, Kamila Janika i Marcina Mazurkiewicza. Emocjonująco zapowiada się mecz Polska – Ukraina. Zaprezentują się też sportowcy z Białorusi i Czech.

Gala DSF Kickboxing Challenge 10 rozpocznie się w piątek (23.06) o 18:00 w hali przy ulicy Nadbrzeżnej w Nowym Sączu. Kartę walk znajdziecie tutaj.

Posłuchaj Rafała Dudka:

Posłuchaj Sławomira Dubę:

Krzysztof Niedzielan