Gmina Korzenna: Prawie milion na wymianę ogrzewania

 

Jeszcze w tym roku szkoły w Jasiennej i Miłkowej oraz Centrum Kultury w Bukowcu przejdą termomodernizację. Ma być taniej, bezpieczniej i korzystnie dla środowiska.

Zmniejszą się też koszty utrzymania tych placówek. – Cieszymy się, że możemy pomóc samorządom. Termomodenizacja wpływa na obniżenie kosztów urzymania, ale też ochronę środowiska. Mam nadzieję, że zmotywujemy tym mieszkańców do wymiany pieców i ogrzewania – powiedział Stanisław Sorys, wicemarszałek województwa małopolskiego.

Szkoły w Jasiennej i Miłkowej będą gruntownie zmodernizowane. Kotłownie będą wymienione na gazowe. Ogrzewanie będzie centralne.

Remonty mają ruszyć jeszcze w te wakacje i skończyć się przed zimą. – Nie chcemy zakłócać pracy szkół, natomiast w Bukowcu mamy siedlisko nietoperzy, więc tam też chcemy zakończyć modernizację jeszcze w tym roku, żeby nie zakłócić rytmu biologicznego. Jestem przekonany, że uda nam się dotrzymać terminów. Termomodernizacja przyniesie około 60 procent oszczędnośći energetycznej – wyjaśnił Leszek Skowron, wójt gminy Korzenna.

Koszt prac w Jasiennej, Miłkowej oraz Bukowcu to prawie 1,7 mln złotych. Urząd Marszałkowski przekazał 951 tysięcy złotych dofinansowania unijnego.

Posłuchaj Stanisława Sorysa:

Posłuchaj Leszka Skowrona:

Krzysztof Niedzielan