Małastów: Samochód wyścigowy uderzył w kibica i sędziego

 

 

Podczas podjazdu zapoznawczego Wyścigu Górskiego Magura Małastowska doszło do groźnego wypadku. Samochód Michała Plichty wypadł z trasy i uderzył w kibica, który stał w niedozwolonym miejscu.

Potem pojazd odbił się od drzewa i uderzył w sędziego. Kobieta, która stała obok poszkodowanego kibica zemdlała. Udzielono jej pomocy na miejscu.

Rannych przewieziono i śmigłowcem, i karetką do szpitali. Z tego co wiemy nieoficjalnie, sędziemu założono szwy, jest potłuczony, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Natomiast poważniej ranny kibic przebywa w szpitalu w Tarnowie – informuje Mariusz Suss, rzecznik prasowy wyścigu. Dodaje, że kierowcy samochodu nic się nie stało.

kibice1

 

W wyścigu wystartowało 65 zawodników. W niedzielę kolejny etap zmagań. Reporterka RDN Nowy Sącz rozmawiała na temat wypadku z tymi, którzy zjawili się w sobotę na trasie wyścigu w Małastowie.

Przykro nam, bo komuś stała się krzywda – mówił jeden z nich.  – Jest niebezpiecznie – przyznał inny. – Wszystko jest fajnie, dopóki nie ma wypadku – dorzucił jego kolega.

Okolice leśnej, krętej drogi, którą poruszają się zawodnicy są specjalnie oznaczone. Miejsca niebezpieczne są zagrodzone czerwonymi taśmami. Kibice, którzy stali w niedozwolonym miejscu byli upominani. Organizatorzy apelują do fanów sportów motorowych o stosowanie się do poleceń ochrony i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

Krystyna Pasek

Fot. wypadku: A. Łukaszyk / Gorlice112.pl

Posłuchaj rzecznika wyścigów:

Posłuchaj kibiców: