Tarnów: O rewitalizacji w rozmowie z gośćmi z miast partnerskich

 

Na temat rewitalizacji miast i wspólnych projektów rozmawiali przedstawiciele miast partnerskich Tarnowa z władzami miasta. Goście zza granicy przyjechali z okazji Dni Tarnowa.

W tarnowskiej Sali Lustrzanej odbyło się spotkanie z przedstawicielami z Nowego Sącza oraz kilku miast z Węgier, Ukrainy i Rumuni. – Przedstawiciele miast przedstawiają rozwiązania rewitalizacyjne oraz projekty z dofinansowaniem europejskim, które zostały wdrożone lub też są w planach – mówi Joanna Obal z Wydziału Współpracy Aglomeracyjnej i Międzyregionalnej magistratu. Korzyści, jakie niesie ze sobą ta współpraca to poszerzenie horyzontów i podpatrzenie rozwiązań, które zdały egzamin w innych miastach – dodaje Joanna Obal.

Przedstawiciele miast odbyli także warsztaty wymiany doświadczeń. – Były rozmowy o kulturze i o wspólnych projektach unijnych – mówi prezydent Roman Ciepiela. – Otrzymaliśmy grant europejski na tą współpracę i chcemy się też inspirować wzajemnie. My mamy swoją opowieść o Tarnowie, udało man się wiele zrobić ale jesteśmy ciekawi jak udało się to naszym sąsiadom – dodaje prezydent Tarnowa.

Z okazji Dni Tarnowa do miasta przyjechało około czterdziestu gości z miast partnerskich.

Posłuchaj Joanny Obal:

Posłuchaj Romana Ciepieli:

 

Agnieszka Kozioł