Tarnów: Przebudowa ul. Lwowskiej jednak nie teraz [WIDEO]

 

Jest decyzja o przesunięciu terminu przebudowy ul. Lwowskiej w Tarnowie na koniec roku. Urzędnicy obawiali się, że kumulacja prac spowoduje totalny paraliż miasta.

Dlatego z gruntowną modernizacją jednej z głównych ulic miasta ruszą później niż planowano – potwierdził w programie Słowo za słowo, kierownik Działu Organizacji Ruchu Zarządu Dróg i Komunikacji Artur Michałek. Właściwe prace budowlane rozpoczną się po otwarciu wiaduktu przy ul. Gumniskiej. – Nie chcieliśmy aby te terminy nakładały się na siebie. To spowodowałoby zbyt duże utrudnienia w ruchu. Chciałbym też powiedzieć, że nawet jeśli będzie realizowana przebudowa ul. Lwowskiej, ona też będzie się odbywała przy ruchu ulicznym otwartym – dodaje Artur Michałek.

Dokładnie dziś zamykany wiadukt przy Gumniskiej ma być otwarty w końcówce roku. Wtedy też rozpoczną się tzw. przekładki sieci podziemnych przy ul. Lwowskiej. Właściwe prace budowlane na tym odcinku mają ruszyć już w przyszłym roku. Przebudowa Spokojnej i Elektrycznej też najprawdopodobniej rozpocznie się później niż planowano – w końcówce roku lub na początku następnego.

Posłuchaj Artura Michałka:

 

zobacz także: 

Dorota Kunc