Nowy Sącz: Absolutorium dla Nowaka. Radni byli podzieleni [ZDJĘCIA]

 

Podczas wczorajszej sesji radni Nowego Sącza oceniali, czy zeszłoroczny budżet został dobrze zrealizowany. Wątpliwości miała opozycja.

Szef klubu PO, Piotr Lachowicz, przekonuje, że zdecydowanie za mało pieniędzy trafiło na inwestycje.

Powiedziałbym nawet, że to sytuacja fatalna. W 2016 roku mieliśmy stagnację. Rok wcześniej było znacznie lepiej. Mieliśmy 83 mln złotych na inwestycje, nie 20. Oceniam, że w tamtym roku nic się nie działo – zaznacza Lachowicz.

Radny zwrócił też uwagę na to, że magistrat popełnił błąd w rachunkach. W treści uchwały nie zgadzała się procentowa wielkość wydatków. Chociaż pomyłka może wydawać się błahostką, to mogłaby spowodować, że wojewoda odesłałby uchwałę z powrotem do magistratu. Konieczne byłoby wtedy kolejne głosowanie na najbliższej radzie miasta.

Radny PIS Przemysław Gawłowski nie przejmuje się argumentem o braku inwestycji. Szef klubu przekonuje, że prezydent w zeszłym roku wypadł lepiej niż planował. Dlaczego?

W pewnym sensie prezydent wykonał budżet na 102 procent. To jest na prawdę bardzo dobry wynik. To dotyczy pozyskiwania środków własnych, na to się składają się podatki różnego rodzaju od mieszkańców – argumentuje Gawłowski.

Za absolutorium dla Ryszarda Nowaka głosowała koalicja klubów PiS i Dla Miasta oraz Kazimierz Sas.  Radni opozycji byli przeciwni.

Posłuchaj Piotra Lachowicza:

Posłuchaj Przemysława Gawłowskiego:

 

Maria Mółka, fot. Janusz Bobrek