Tarnów: Można już korzystać z boiska przy ul. Wojska Polskiego

 

Mieszkańcy Tarnowa mogą już korzystać z boisk przy ul. Wojska Polskiego. Zrealizowana została tam inwestycja w ramach budżetu obywatelskiego, która zakładała wybudowanie pełnowymiarowego boiska ze sztuczną murawą oraz boiska do koszykówki i siatkówki.

Niedawno odbyło się też oficjalne otwarcie obiektów, podczas którego zmierzyli się dziennikarze i samorządowcy. To oni mieli pierwsi mieli okazję przetestować nowe boisko. – Świetna oprawa całego spotkania, czułem się jakbym był zawodnikiem premier league. – Boisko jest prawie pełnowymiarowe, więc to było pierwsze takie zetknięcie bo do tej pory trenowaliśmy na orlikach – ocenił Tomasz Kapturkiewicz, dyrektor tarnowskiego centrum kultury i Jurek Zabawa z Radia RDN Małopolska.

Inwestycja kosztowała niemal 2,5 mln złotych. Kolejne blisko 850 tys. zł przeznaczono na wymianę nawierzchni na sąsiednich boiskach.

Z boiska może korzystać każdy. Wystarczy przyjść i zgłosić się do obsługi, która ma klucze do obiektu. Trzeba tylko przestrzegać regulaminu, czyli m.in. nie można wprowadzać zwierząt, śmiecić, palić tytoniu i spożywać alkoholu. W wakacje z boiska można korzystać nieodpłatnie. Z początkiem roku szkolnego za użytkowanie obiektu nie będą musiały płacić okoliczne szkoły. Dla pozostałych stowarzyszeń, czy klubów wprowadzone zostaną opłaty. Będą one zróżnicowane w zależności od tego, czy działa na terenie Gminy Miasta Tarnowa, czy poza nią. Podobnie jest na innych tarnowskich boiskach.

Posłuchaj Tomasza Kapturkiewicza i Jurka Zabawy:

 

Tomasz Weryński

fot. Paweł Topolski