Tarnów: Cykliści narzekają na stan ścieżek rowerowych

 

Wyrastające na drogę gałęzie, utrudnienia rodem z toru przeszkód to nierzadko obraz tarnowskich ścieżek rowerowych – mówią amatorzy dwóch kółek. Narzekają, że mimo próśb i interwencji stan nawierzchni dla cyklistów wciąż nie zadowala.

– Jeśli patrzeć na tę, którą właśnie jadę to kiepski. Zapadają się, są nierówności. Jadę z dzieckiem i tylko podskakuje mi z tyłu. Patrzymy na niewykoszone trawy, gałązki, które się łamią przy byle podmuchu wiatru, naprawdę niebezpiecznie. – Jak ktoś nie jest wymagający to nie ma problemu. Średnio… boki niewykoszone. W pewnych miejscach gdzieś to ktoś poprzycinał, ale jest dalej dużo miejsc, gdzie wystają takie rzeczy – mówią.

33

Rowerzyści rozumieją, że remont całych ścieżek to duża inwestycja, lecz proszą o ich bieżące utrzymanie. Czy to zbyt wygórowana prośba?

Urzędnicy zapewniają, że są remonty są sukcesywnie prowadzone i są plany na dalszą renowację i powiększanie ścieżek. – Prowadzone są na teranie miasta Tarnowa naprawy nawierzchni. Część nawierzchni już zostało naprawionych, również planowane są do naprawy dalsze ścieżki rowerowe – ich zwiększenie i ich modernizacja. Dodatkowo są jeszcze prowadzone prace porządkowe na ścieżkach. Będą one trwały przynajmniej do końca okresu wakacji. Staramy się to zsynchronizować razem z remontami, żeby nie powielać prac – mówi Marcin Budzyński z Zarządu Dróg i Komunikacji.

1

W najbliższych planach jest wykonanie ścieżki wzdłuż ul. Kochanowskiego oraz od ul. Hodowlanej do ul. Osiedla, a także od ul. Nowy Świat do ul. Wojtarowicza.

Posłuchaj rowerzystów:

Posłuchaj Marcina Budzyńskiego:

 

Agnieszka Kozioł