Brzesko: Kobiety nie dały się oszukać – policja apeluje o ostrożność

 

Liczne apele policji i mediów przynoszą efekty – mieszkanki gminy Brzesko nie dały się oszukać. Wyobraźnia oszustów nie zna granic, a wykorzystują oni najczęściej zaufanie i dobre serce starszych osób. W trakcie rozmowy telefonicznej proszą o gotówkę i zaznaczają, że nie będą mogli sami odebrać pieniędzy, a zrobi to za nich ktoś inny. Policja apeluje o czujność.

Mundurowi dzięki czujności mieszkanek Jadownik i Brzeska udaremnili dwie próby oszustwa metodą Na syna i Na policjanta. 79-letnia mieszkanka Jadownik odebrała telefon. Dzwonił do niej mężczyzna podający się za syna. Twierdził, że miał wypadek samochodowy i potrzebuje znacznej sumy pieniędzy.

W podobnej sytuacji znalazła się 69-letnia mieszkanka Brzeska. Ona też odebrała telefon od rzekomego syna i też usłyszała w słuchawce zmyśloną historię o wypadku samochodowym. Pieniądze miał odebrać kolega.

Po raz kolejny brzescy policjanci apelują, aby zachować szczególną ostrożność, jeśli chodzi o rozmowy telefoniczne, zwłaszcza dotyczące pomocy finansowej, bo można stracić oszczędności całego życia.

Posłuchaj:

 

Wrona Łukasz