Stary Sącz: Chrześcijanie z całej Polski chwalą Pana na błoniach [ZDJĘCIA]

Chrześcijanie z całej Polski chwalą Pana na błoniach w Starym Sączu. To tutaj odbywa się kolejna edycja Strefy Chwały, czyli 6-dniowych rekolekcji dla katolików. W namiocie rozbitym pod Centrum Pielgrzymowania OPOKA zorganizowana została seria konferencji i wieczory uwielbienia animowane przez członków znanych zespołów religijnych.

Dla wielu osób spotkanie w Starym Sączu to coroczny urlopowy przystanek. – To są zawsze najlepsze dni w roku, na które czekam z niecierpliwością – mówi uczestniczka spotkania, która do Starego Sącza przyjechała z Krakowa.

W tłumie znajdują się jednak mieszkańcy Warszawy, Rzeszowa, Tarnowa czy Poznania. Kilometry do miasta św. Kingi pokonują często co roku. Wszystko żeby poszerzać horyzonty i modlić się w dobrej atmosferze.

Program spotkania zawsze jest ciekawy. – Niemal 99% osób i tych nazwisk jakie możemy zobaczyć w programie takich jak: Marek Jurek, Darek Kowalski, Piotrek Jankowski czy Brygida Grysiak, to osoby, które są z nami od lat. Strefa Chwały jest przede wszystkim przestrzenią dla liderów, ludzi nowej kultury, ludzi, którzy na co dzień żyją wartościami chrześcijańskimi niezależnie od profesji. – wymienia jeden z organizatorów Andrzej Dubiel.

Strefa Chwały w Stary Sączu jest organizowana po raz piąty. Rekolekcję pod Ołtarzem Papieskim potrwają do wtorku. Zakończy je konferencja ks. Jacka Hermy.

Posłuchaj uczestników Strefy Chwały:

Maria Mółka