Tarnów: Na co mieszkańcy głosowali w budżecie obywatelskim

 

W 6. edycji tarnowianie oddali najwięcej głosów na strefę rekreacyjną Terlikówka. Projekt poparło 1300 osób. – Będzie to wielofunkcyjne boisko, mówi Aleksandra Mizera, sekretarz miasta.

– Jest to wielofunkcyjne boisko do piłki siatkowej, koszykówki oraz piłki nożnej. Powstanie przy ul Wschodniej. Będzie miało sztuczną nawierzchnię. Będzie też plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią – dodaje Mizera.

Drugie miejsce zajął projekt prowadzenia międzyosiedlowych centrów aktywności dla seniorów. Mieszkańcy zdecydowali też, że chcą remontu chodników i ulicy na osiedlu Strusina. Powstaną także fontanna w Parku Sanguszków i plaża nad Wątokiem przy ulicy Południowej.  – Powstanie tam promenada wyłożona kostką o dł. 240 metrów, będą piaszczyste mielizny, ścieżki z drewna, plac z czterema kurtynami wodnymi, brodzik, przeszkolona wiata oraz tymczasowy budynek w formie kontenera – powiedziała Aleksandra Mizera.

Po podliczeniu projektów, które wybrali mieszkańcy, okazało się, że zabraknie na ich realizację ok. 110 tys. zł. Prezydent zgodził się jednak zwiększyć pulę. Zadania będą realizowane w 2018 roku.

W tym roku poprawiła się nieco frekwencja. Głosowało o ponad 300 osób więcej niż w poprzednim. W sumie 6,5 tys. tarnowian. Do rozdania było 2 miliony zł.

Posłuchaj Aleksandry Mizery:

 

Jadwiga Kozioł