Kościół: K2 Szczyt Świętości, czyli studenci z całej Polski w diecezji tarnowskiej

 

Mowa o obozie studentów studentów Fundacji ‚Dzieło Nowego Tysiąclecia’. Młodzi z całej Polski już jutro będą zjeżdżać do Tarnowa. – Klimat spotkania przypomni nam to, co przeżywaliśmy rok temu podczas Światowych Dni Młodzieży – mówi bp Leszek Leszkiewicz.

Myślimy, że czas spędzony przez młodzież w naszej diecezji przyczyni się do ich ubogacenia. Dla nas będzie próbą kontynuacji Światowych Dni Młodzieży w mniejszej skali, bo będziemy gościli i przyjmowali młodych z całej Polski – dodaje.

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia – nazywana jest żywym pomnikiem św. Jana Pawła II. Wspiera ona zdolnych ludzi z mniejszych miejscowości. Dostają oni stypendia, bezpłatnie uczestniczą też w obozach. – Młodzi przyjadą ze wszystkich diecezji w Polsce, z większości uczelni, które mamy w kraju. To zdolni, ambitni ludzie, którzy chcą się formować w duchu Jana Pawła II. 98 procent ludzi będzie pierwszy raz w tych stronach – mówi ks. Dariusz Kowalczyk, przewodniczący Zarządu Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia .

Sam obóz rozpocznie się w środę, (5 lipca) w Kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza, Mszą św. o godz. 10, której przewodniczył będzie biskup tarnowski Andrzej Jeż. Tego samego dnia goście spędzą popołudnie na zwiedzaniu miasta, a mieszkańcy będą ich mogli rozpoznać po charakterystycznych żółtych koszulkach. Młodzi odwiedzą także Wał – Rudę, Zabawę i Stary Sącz.

Posłuchaj bpa Leszka Leszkiewicza:

Posłuchaj ks. Dariusza Kowalczyka:

 

Ewa Biedroń