RDN: Warsztaty dla młodych muzyków w ramach festiwalu Tarnów Polskiej Piosenki

 

Na czym polega Loop Station i jak przywołać wenę twórczą? Między innymi odpowiedzi na te pytania będzie można znaleźć podczas warsztatów z Michałem Sołtanem. Zajęcia odbędą się w ramach festiwalu Tarnów Polskiej Piosenki organizowanego przez Radio RDN Małopolska, Urząd Miasta Tarnowa i Tarnowskie Centrum Kultury. Trwają zapisy.

Zachęcamy do zapisów amatorów i profesjonalistów w każdym wieku – mówi ks. Jacek Miszczak, dyrektor Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. – Warsztaty, które poprowadzi multiinstrumentalista Michał Sołtan, są skierowane do wszystkich chcących grać i tych, co już grają na najróżniejszych instrumentach – czy to gitarach, trąbkach czy używają smyczków. Każdy przychodzi na warsztaty z instrumentem, którym się posługuje – mówi dyrektor radia RDN.

Podsumowaniem warsztatów będzie wspólny występ – dodaje ks. Jacek Miszczak, dyrektor Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. – Kilka godzin trwają próby i tworzenie piosenki, którą wspólnie z Michałem Sołtanem warsztatowicze wykonają podczas koncertu na tarnowskim rynku – uzupełnia ks. Jacek Miszczak.

Uczestnicy warsztatów przynoszą swoje instrumenty na zajęcia – mówi ks. Jacek Miszczak, dyrektor Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. – To może być też głos. Są ludzie którzy potrafią ze swoim głosem robić cuda, także Michał Sołtan jest taką osobą. Wszyscy, którzy mają ochotę przede wszystkim na dobrą zabawę, są proszeni o wysłanie swojego zgłoszenia do udziału w warsztatach – dodaje dyrektor.

Warsztaty odbędą się w środę – 12 lipca na tarnowskim rynku. Początek o godzinie 15.00. Zgłoszenia można wysyłać na adres mailowy promocja@rdn.pl do najbliższego wtorku. Wystarczy wpisać w wiadomości swoje imię, nazwisko i numer telefonu. Liczba miejsc ograniczona.

Uczestnicy stworzą utwór wokalno-instrumentalny, który zostanie wykonany podczas wieczornego koncertu o godzinie 20.00 przed szeroką publicznością.

Podczas zajęć kompozytor zaprasza na scenę wszystkich uczestników, by wtajemniczyć ich w swój warsztat pracy. Uczy, jak poszczególne głosy, instrumenty, nagrać na Loop Station po czym powstaje akompaniament, w którego stworzenie wkład ma każdy z uczestników. Projekt jest współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa.   

unnamed-1

Michał Sołtan – wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor. Absolwent Wydziału Jazzu Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Przy pomocy wielu instrumentów naraz, takich jak wokal, gitary, ukulele w tym U-BASS, instrumenty klawiszowe, beatbox, perkusjonalia, Sołtan w pojedynkę tworzy akompaniament pod swoje teksty. Wielka pasja do muzyki jako ilustracji rzeczywistości zapewnia niezapomniane, oryginalne i wyjątkowe wydarzenie muzyczne. Pomysły na aranż podsuwają mu pop, rock, funk, jazz, muzyka elektroniczna… po prostu wyznaje, że muzyka jest jedna! Nagrał autorski singiel ‚Pan Sowa” podejmując współpracę z wydawnictwem ForTune. W ciągu muzycznego życia akompaniował, grał, współpracował lub współpracuje z artystami: Marta Podulka, Danuta Błażejczyk, Małgorzata Markiewicz, Ania Teliczan, Justyna Majkowska, Marta Zalewska, Katarzyna Dąbrowska, Katarzyna Krawczyk, Adam Lambert, Maciej Moszyński, Kuba Sienkiewicz (Elektryczne Gitary),Mateusz Krautwurst, Marcin Pendowski (Pendofsky, FISZ), Maciej Zwierzchowski (NIECHĘĆ), Tomek Torres (AFROMENTAL), Marek Stefankiewicz, Robert Obcowski, Adam Lewandowski, Tomasz “Harry” Waldowski (LEMON), Marcin Kajper (RAY WILSON), Robert Pludra (ALTERS), Paweł i Piotr Zalewscy (ALTERS, RITA PAX), Glenn Mayer (BLENDERS), Michał Tomaszczyk, Bartek Pietch (BIBOBIT), Piotr Remiszewski, ENEJ.

Posłuchaj Jacka Miszczaka:

Patrycja Wolnik

soltan_zaproszenie-www