Tarnów: Szykują się kolejne zmiany na drogach

 

Chodzi o ulicę Lwowską oraz aleję Jana Pawła II. Będzie to głównie przedłużenie pasów do skrętów, co ma nieco zmniejszyć korki na tych drogach.

Tarnowski Zarząd Dróg i Komunikacji przyznaje, że przez remont wiaduktu PKP PLK przy Gumniskiej, w tych miejscach kierowcy muszą być cierpliwi. – Chcemy rozładować ruch przez zmiany na skrzyżowaniu ulic Lwowskiej i Orkana – mówi Artur Michałek, kierownik działu organizacji ruchu w Zarządzie Dróg i Komunikacji w Tarnowie – Obejmiemy zmianami ulicę Lwowską od ronda tymczasowego do skrzyżowania z ulicą Orkana. Tam wydłużymy pas do skrętu w prawo na drogę krajową nr 73. Wtedy więcej pojazdów zmieści się na tym pasie, dzięki czemu ul. Lwowska będzie bardziej drożna – dodaje kierownik.

Z drugiej strony, od wiaduktu do skrzyżowania z Orkana ma być wydłużony pas do lewoskrętu w ulicę Lwowską. Jak wiecie z wiadomości RDN słuchacze już informowali nas o problemach na skrzyżowaniu Lwowskiej i Orkana i prosili o interwencję. Proponowali między innymi wydłużenie czasu świateł czy kolejne rondo tymczasowe. – Planujemy zmiany na skrzyżowaniu alei Jana Pawła z ulicą Słoneczną – mówi Artur Michałek, kierownik działu organizacji ruchu w Zarządzie Dróg i Komunikacji w Tarnowie. – W miejsce jednego pasa zostaną wprowadzone dwa pasy do skrętu z drogi krajowej nr 73 w ulicę Słoneczną, kosztem ograniczenia pasów na Jana Pawła. Na Słonecznej przewidujemy też zmiany programy sygnalizacji – dodaje Artur Michałek.

Zmiany na razie są konsultowane między innymi z Policją i mają wejść w życie jeszcze w tym miesiącu.

Jak wiecie z Wiadomości RDN – po zamknięciu wiaduktu przy Gumniskiej – powstało już rondo tymczasowe na skrzyżowaniu Lwowska-Starodąbrowska, ale też zmieniono organizację ruchu przy ulicy Kołłątaja.

Posłuchaj Artura Michałka:

 

Patrycja Wolnik