Wał-Ruda: Stypendyści u bł. Karoliny [ZDJĘCIA]

 

Modlitwa nas jednoczy – mówią stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Przebywający na obozie studenci z całej Polski dziś odwiedzają Wał – Rudę i Zabawę, czyli miejsca związane z bł. Karoliną. To dzień skupienia dla młodych. Jak mówią, taki dzień jest im potrzebny, bo więcej czasu mogą przeznaczyć na modlitwę.

Studiuję i pracuję w Warszawie. Mam dużo obowiązków, ale znajduję czas na pacierz. – Ważne też, by być myślami blisko Boga – mówi jedna z uczestniczek. Młodzi dodają, że studia to trudny czas i łatwo można pogubić się w życiu. – Dlatego ważne, żeby nie być samemu. Jako stypendyści chcemy otaczać się ludźmi, którzy wyznają podobne wartości – powiedział przedstawiciel młodzieży.

Młodzi modlili się wspólnie m.in. podczas Drogi Krzyżowej idąc szlakiem męczeństwa bł. Karoliny. Wielu z nich pierwszy raz było w tym miejscu. – Dobrze, że będąc na obozie możemy zwiedzić miejsca, w których dokonywały się wielkie rzeczy – mówi jedna ze stypendystek. Kolejna dodaje, że cisza tego miejsca sprzyja wyciszeniu. – Mimo że pochodzę z Małopolski nigdy tutaj nie byłam – powiedziała stypendystka.

Młodzi z całej Polski zwiedzili rodzinny dom bł. Karoliny. O jej życiu i męczeństwie opowiadał studentom kustosz sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie, ks. Zbigniew Szostak.

W piątek młodzież zgromadzi się na tzw. szczycie stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia w Tarnowie. Będzie dyskusja o programie stypendialnym i przyszłości Fundacji. Jednym z zagadnień będzie również sposób prezentacji osoby i nauczania św. Jana Pawła II szczególnie młodemu pokoleniu Polaków. Gościem wydarzenia będzie aktor Dariusz Kowalski, odtwórca roli ojca bł. Karoliny w filmie Zerwany kłos.

Posłuchaj młodych:

 

Ewa Biedroń