Tarnów: Z Hali Jaskółka został szkielet

 

Hala Jaskółka nie do poznania. Z okazałego obiektu zostały stelaże. Przebudowa ruszyła na całego. – Na razie stoi sam szkielet a wokół pełno gruzu – mówi Edward Rusnarczyk – dyrektor TOSIR. – Po około półtora miesiąca od rozpoczęcia, od zagospodarowania placu budowy na ukończeniu są prace rozbiórkowe. Hali praktycznie już nie ma. Dach, ściany boczne, część fundamentów przewidziana do likwidacji zostały skute. Rozpoczynają się teraz prace już typowo budowlane – mówi.

Mieszkańcy już nie mogą się doczekać na efekt końcowy. – Byłam tu kiedyś na kabarecie i prawie mi blacha na głowę spadła, także cieszę się, że coś się dzieje. Zawsze trzeba najpierw rozburzyć, żeby później coś powstało. – To ma być rozebrane, mają zostać tylko same filary i na tych filarach będzie stawiana nowa hala. Najważniejsze jest to, że serce się raduje. – Niezbyt fajny jest to widok, ale myślę, że z dnia na dzień będzie co raz lepiej – mówią mieszkańcy.

hala

Na nową halę z niecierpliwością czekają nie tylko mieszkańcy, ale także przedstawiciele sportów zespołowych. W nowej hali będzie można także profesjonalnie uprawiać dyscypliny lekkoatletyczne. – W ‚Jaskółce” ma się znaleźć pierwsza w mieście trasa do biegania w butach z kolcami.  – Zamiast hali o dachu wklęsłym, będzie hala o dachu wypukłym pozwalająca na lepsze utrzymanie w okresie zimowym. Program użytkowy też jest o wiele bardziej bogatszy, jak również klasa obiektu nie tylko pod względem placu gry, ale także zapleczy sanitarnych, szatniowych, pomieszczeń dla dziennikarzy i VIP-ów, które mają się pojawić w tym obiekcie – mówi Edward Rusnarczyk – dyrektor TOSIR.

hala3

Termin oddania hali przypada na koniec października przyszłego roku. Po przebudowie w gmachu będzie można rozgrywać zawody w klasie międzynarodowej we wszystkich dyscyplinach halowych, a liczba miejsc na widowni powiększy się z trzech do pięciu tysięcy. Obiekt zostanie też przystosowany do organizacji koncertów oraz imprez masowych.

Posłuchaj Edwarda Rusnarczyka:

Posłuchaj mieszkańców:

 

Agnieszka Kozioł