Tarnów: Technologia i sztuka w komiksach, czyli co wynika z Tarnowskiej Akademii Komiksu

 

Kilkunastolatkowie w Fabryce Przyszłości przez 3 miesiące studiowali możliwości nowych technologii, by za ich pomocą opowiedzieć przeróżne historie widziane ich oczami. Zajęcia miały pomóc w procesie samouczenia. W komiksach rysowanych elektronicznym piórkiem opowiedziały o problemach, marzeniach i tym jak widzą świat.

To dobry sposób na nową przygodę w życiu, na rozładowanie, pasję, żeby coś osiągnąć jednak. Przede wszystkim było to nowe, lepsze przeżycie. Zaczynałem się nudzić w moim życiu i mama powiedziała mi, ze ruszają takie zajęcia. Poczułem pociąg do rysowania na tabletach graficznych, do informatyki i kto wie, może pójdę przez to nawet na studia – mówi Kacper Wielgus, który spędza twórczo czas w wirtualnym świecie. Tworzy różne filmy i prezentacje multimedialne. – Gdy rozmawiam z kolegami przez komputer, to czuję się pewniej. Czuję, że są tam ludzie, którzy mnie faktycznie rozumieją, lubią i znają – dodaje.

komiks1

Dzieci uczyły się mądrze korzystać z technologii, a z zajęć powinny zapamiętać, że nie ma rzeczy niemożliwych, gdy bardzo się czegoś pragnie – mówi Piotr Kukla z BWA. – Chodziło nam przede wszystkim o to, żeby te dzieci myślały o swojej przyszłości, żeby zobaczyły, że technologia jest przyszłością i potrafiły mądrze z tego wszystkiego korzystać. Nauczyliśmy ich niekonwencjonalnego, kreatywnego myślenia, uruchomienia wyobraźni – powiedział Kukla.

Tarnowska Akademii Komiksu była realizowana przez Stowarzyszenie Miasta w Internecie.

Posłuchaj Kacpra Wielgusa:

Posłuchaj Piotra Kukli:

 

Jadwiga Kozioł